Rekiny w Bibliotece w Trąbkach Wielkich

Na początku kwietnia br. przedstawiłam świat rekinów uczniom szkoły podstawowej w lokalnej Bibliotece w Trąbkach Wielkich. W tym wpisie pozwolę sobie przybliżyć inną perspektywę dlatego zacytuję notatkę Pana redaktora Wawrzyńca Rozenberga z tygodnika Pruszcz Gdański Nasze Miasto.


https://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/rekiny-w-trabkach-wlk-nietypowe-zajecia-w-lokalnej/ar/c5-8777449

“Uczniowie w Trąbkach Wielkich w ubiegłym tygodniu odbyli spotkanie z niezwykłą osobą. Justyna Szumacher przybliżyła im życie… rekinów.”

Uczniowie w Trąbkach Wielkich zainteresowani rekinami

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich wiedzą wiele o zwyczajach rekinów i z uwagą słuchali opowieści Justyny Szumacher z Gdańska, której pasją jest nurkowanie w morzach i oceanach tam, gdzie roi się od rekinów. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Gminna w Trąbkach Wielkich.

– Rekiny bywają niebezpieczne dla ludzi, ale nurkujący niezbyt im smakują – przyznała miłośniczka rekinów. – Drapieżniki te wolą jeść tłuste foki. Dzieci wiedzą dużo o rekinach i potrafią rozróżniać różne ich gatunki, więc nasze spotkanie, zaplanowane na godzinę, przedłużyło się dwukrotnie. Pytaniom nie było końca.”

Wawrzyniec Rozenberg

Żródło: https://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/rekiny-w-trabkach-wlk-nietypowe-zajecia-w-lokalnej/ar/c5-8777449

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *