Spotkania z dziećmi i młodzieżą

Prowadzę spotkania z dziećmi i młodzieżą i z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że jestem pełna podziwu dla ich wiedzy i otwartości w zakresie poznania świata rekinów. Chcę kształtować w umysłach tych młodych ludzi praktyczną wiedzę, a nie podsycać tanią sensację. Bo tylko świadomość realiów i zasad może zaszczepić w nich prawdziwy punkt widzenia. Nauka ta może wywrzeć wpływ nie tylko na ich postrzeganie podwodnego świata, ale także jego szanowanie. Co za tym idzie znajdzie to także swoje odbicie w jakości życia rekinów.

Dzieci i młodzież pragną poznawać „Świat rekinów”

Jak przebiega spotkanie?

Podczas spotkania opowiadam dzieciom i młodzieży o najważniejszych gatunkach rekinów i przytaczam prawdziwe historie. Wiedza ta wzbogacona jest autorskimi filmami nurkowymi i spektakularnymi zdjęciami, na których zostały uchwycone różne gatunki rekinów.

Do celów naukowych dysponuję różnego rodzaju zębami rekinów. Zostały one znalezione w oceanach i morzach (rekiny gubią zęby). Posiadam prawdziwy hak, który został rekinowi wyjęty z pyska. Cała akcja ratunkowa działa się podczas mojego nurkowania z rekinami karaibskimi na Bahamach.

Podczas prelekcji zachęcam dzieci i młodzież do aktywnego partycypowania w spotkaniu. Prowadzę z nimi dyskusję zapraszając je do zadawania pytań. Choć przyznam, że one same są na tyle ciekawe rekinów, że nie trzeba ich do tego zapraszać. 😊


Starsze dzieci zainteresowane opowieściami o rekinach – CET – Gdańsk Kowale

Jeśli pozwala na to czas i chęć dzieci do tego rodzaju aktywności, organizuję quizy wiedzy, które są nagradzane gadżetami z wizerunkami rekinów (np. kubki, ramki ze zdjęciami, magnesy, zdjęcia).


Nagrody dla dzieci za udział w konkursach

Bardzo zależy mi na tym,  aby przekazać jak najwięcej wiedzy, ale także na tym, aby wzbudzić w dzieciach jak najwięcej emocji w chęci poznawania tych fascynujących zwierząt, jakimi niewątpliwie są rekiny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *