Spotkanie z dziećmi w szkole podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Kolejnym portem, do którego “popłynęłam” z moimi rekinami była Szkoła Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim. Dzieci z pierwszych i drugich klas z wielką ciekawością i otwartością poznawały świat rekinów. Ogromne emocje towarzyszyły kiedy rekin Borys zaczął prezentować im swój podwodny świat.

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

Z wielką radością poszłam na spotkanie z dziećmi do kolejnej szkoły. Gospodarzem całego wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Pruszczu Gdańskim, która bardzo aktywnie partycypuje w inicjowaniu spotkań tematycznych dla dzieci. (www.biblioteka-pruszcz.pl).

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim słuchaczami były dzieci z pierwszych i drugich klas. Razem w spotkaniu uczestniczyły cztery klasy. Na sali panowała “gorąca” atmosfera wynikająca z ogromnego podekscytowania dzieci. Bo jak inaczej można nazwać klimat spotkania kiedy ciągle w górze widziałam las dziecięcych rąk. Ich ciekawość była tak wielka, że gdyby mogły to chciały cały czas rozmawiać o rekinach. 🙂 I to nie tylko pytać, ale również dzielić się swoimi własnymi informacjami i refleksjami.

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

W repertuarze spotkania nie mogło zabraknąć ciekawych filmów, spektakularnych zdjęć Roberta Grażdana Knaź i prawdziwych opowieści przywiezionych z nurkowań w dalekich morzach i oceanach, a wszystko  było zabarwione ogromnymi emocjami.

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

Jak zwykle w repertuarze takiego spotkania nie mogło zabraknąć pokazywania zdjęć rekinów autorstwa Roberta Grażdana Knaź, puszczania ciekawych filmów i dzielenia się  emocjonalnymi opowieściami. Coraz bardziej tradycją staje się przytulenie do bohatera spotkania Borysa, ale także do mnie czym bardzo jestem wzruszona  🙂


Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

Na koniec spotkania dzieci podziękowały mi za przeprowadzone spotkanie wręczając bukiet przepięknych róż. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a ja cała szczęśliwa szybko musiałam pędzić do kolejnej szkoły. Tym razem do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *