Spotkanie z dziećmi w szkole podstawowej nr 3 w Pruszczu

Pierwszy dzień wiosny jest długo wyczekiwanym dniem przez dzieci szczególnie kiedy do ich szkoły mają przypłynąć rekiny. 🙂 21 marca, miałam przyjemność poprowadzić spotkanie z czterema klasami w szkole podstawowej nr 3 w Pruszczu. Gospodarzem całego wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Pruszczu Gdańskim.

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

O tym, że dzieci uwielbiają rekiny mogłabym pisać bez początku i bez końca. 🙂 Z wielką radością patrzę na ich uśmiechnięte i zaciekawione twarze kiedy rozmawiamy o rekinach. Lubię też słuchać tego co mają do powiedzenia bo zawsze czegoś  nowego mogę się dowiedzieć. 🙂

Tym razem słuchaczami były dzieci z pierwszych klas i trzeciej. A głównym bohaterem stała się maskotka o imieniu Borys. 🙂  Muszę przyznać, że był on bardzo pomocny w obrazowym przedstawieniu ruchów rekina, pokazaniu dzieciom gdzie znajdują się główne zmysły tego drapieżnika czy  zaprezentowaniu jak zachowuje się rekin kiedy jest zdenerwowany.

Ciekawe filmy, spektakularne zdjęcia Roberta Grażdana Knaź i prawdziwe opowieści przywiezione z nad mórz i oceanów gdzie żyją rekiny, bardzo pobudziły wyobraźnię dzieci i zachęciły do tego, aby dalej poznawać naturę tych potrzebnych w ekosystemie wodnym zwierząt.

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim

Jak zwykle na końcu spotkania odbyło się losowanie nagród, a także głaskanie i łapanie Borysa za ogon i płetwę. 🙂

Foto: PiMBP w Pruszczu Gdańskim